راهکار جدید مدیریت اینترنت در هتل ها و مراکز اقامتی

Wi-Fi برای هتل ها و مراکز اقامتی

راهکار جدید مدیریت اینترنت در هتل ها و مراکز اقامتی

رضایت بیشتر مسافرین با اینترنتی سریع، راحت و ایمن

امروزه با توجه به اینکه جذاب ترین سرویس ها در ابزارهای همراه هوشمند بر بستر اینترنت ارائه می گردند و اینترنت به یکی از روش های مهم ارتباط جمعی بدل شده و برای بسیاری از مردم یک ضرورت می باشد، امکان دسترسی راحت به اینترنتی با کیفیت و سرعت مناسب در هتل ها ، به یکی از فاکتورهای مهم انتخاب هتل و مراکز اقامتی توسط مسافران تبدیل شده است.

همچنین با وجود مسائل و مشکلات جدی موجود در خصوص امنیت سایبری و فضای مجازی و …، امروزه در بسیاری از هتل های کشورهای پیشرفته راهکارهای مختلفی در این خصوص در نظر گرفته شده است و بسیاری از مدیران هتل ها با استفاده از ابزارهای مناسب توانسته اند، ضریب ریسک و نفوذپذیری بستر ارتباطی شبکه خود و بخش زیادی از هزینه های مرتبط را تا ۹۰% کاهش داده و ضمن ایجاد بستر لازم جهت ارائه خدمات نوین الکترونیکی امکانات مختلفی، در جهت ارائه با کیفیت سرویس اینترنت و جلب رضایت مسافران خود را فراهم نمایند.

مشکلات استفاده اینترنت Wi-Fi با یک پسورد واحد در هتل ها

 • ارائه یک هویت واحد به افراد متعددی که به هتل مراجعه می کنند باعث می شود در صورت بروز خرابکاری در داخل شبکه یا حمله سایبری به بیرون، یافتن عامل آن به دلیل عدم وجود گزارشی از نحوه استفاده و عملکرد مسافران تقریباً محال باشد و پاسخگویی به مراجع ذی صلاح (پلیس فتا) نیز بسیار دشوار شود.

 • ممکن است منابع اطلاعاتی هتل از لحاظ امنیتی در معرض خطر کاربرانی قرار بگیرد که بدون احراز هویت وارد شبکه اینترنتی هتل شده اند.

 • امکان مدیریت هوشمند ترافیک شبکه وجود ندارد و یک کاربر حرفه ای به راحتی می تواند بخش زیادی از ترافیک اینترنت را از طریق دانلود بیش از حد و یا استفاده غیر مجاز استفاده کند و مابقی مسافران برای استفاده از اینترنت دچار مشکل شوند.

 • مدیریت هتل امکان ارائه شرایط ویژه برای استفاده از اینترنت را برای میهمانان VIP خود ندارد و این موضوع ممکن است باعت ایجاد نارضایتی در آنها شود.

راه حل چیست؟

ارائه یک هویت واحد به افراد متعددی که به هتل مراجعه می کنند باعث می شود در صورت بروز خرابکاری در داخل شبکه یا حمله سایبری به بیرون، یافتن عامل آن به دلیل عدم وجود گزارشی از نحوه استفاده و عملکرد مسافران تقریباً محال باشد و پاسخگویی به مراجع ذی صلاح (پلیس فتا) نیز بسیار دشوار شود. و همچنین ممکن است منابع اطلاعاتی هتل از لحاظ امنیتی در معرض خطر کاربرانی قرار بگیرد که بدون احراز هویت وارد شبکه اینترنتی هتل شده اند.

بنابراین امکان مدیریت هوشمند ترافیک شبکه وجود ندارد و یک کاربر حرفه ای به راحتی می تواند بخش زیادی از ترافیک اینترنت را از طریق دانلود بیش از حد و یا استفاده غیر مجاز استفاده کند و مابقی مسافران برای استفاده از اینترنت دچار مشکل شوند. مدیریت هتل امکان ارائه شرایط ویژه برای استفاده از اینترنت را برای میهمانان VIP خود ندارد و این موضوع ممکن است باعت ایجاد نارضایتی در آنها شود.

مزایای سرویس

null
سهولت کار پرسنل هتل برای استفاده همزمان از دو نرم افزار مدیریتی پس از یکپارچه سازی عملکرد نرم افزارها و همچنین ارائه گزارشات مصرف اینترنت و محاسبات ریالی آن بر روی صورتحساب نهایی مسافران.
null
امکان برقراری ارتباط نرم افزار سیگما اکانتینگ با نرم افزارهای هتلداری مانند نرم افزار هریس و …، از طریق ساخت اکانت اینترنت در نرم افزار هتلداری به صورت همزمان با Check in مسافران و فعال سازی آن توسط نرم افزار سیگما اکانتینگ وجود دارد.
null
اتصال میهمانان و پرسنل هتل به اینترنت از طریق ایجاد یک نام کاربری اختصاصی که برای مثال می توان از کد ملی یا شماره گذرنامه مسافران به عنوان نام کاربری و از شماره اتاق آنها به عنوان رمز عبور استفاده کرد.
null
قابلیت اعلام درخواست افزایش شارژ اعتبار اینترنت و بازیابی رمز عبور توسط مسافران از طریقه سامانه پیام کوتاه.
null
قابلیت نمایش صفحه ی اختصاصی هات‌اسپات با لوگوی هتل جهت وارد کردن اطلاعات کاربری اینترنت مسافران پس از باز کردن صفحه ی Browser توسط آنها.
null
امکان ثبت و نگهداری اطلاعات مصرف کاربران وگزارش وب سایت های بازدید شده توسط آنها وجود دارد که در صورت بروز هر گونه مشکلات امنیتی و خرابکاری در هتل، قابل ارائه به مراجع ذی صلاح (پلیس فتا) می باشد.

256 کاربر

قابلیت اتصال ۲۵۶ کاربر بصورت همزمان
80,000,000 ریال

سیستم اکانتینگ


ایجاد صفحه اختصاصی ورود


پنل اختصاصی کاربران


ثبت نام آنلاین کاربران


سیستم گزارشات


درگاه ارتباط با هتلداری


ماژول پیامک


درگاه پرداخت

64 کاربر

قابلیت اتصال ۶۴ کاربر بصورت همزمان
50,000,000 ریال

سیستم اکانتینگ


ایجاد صفحه اختصاصی ورود


پنل اختصاصی کاربران


ثبت نام آنلاین کاربران


سیستم گزارشات


درگاه ارتباط با هتلداری


ماژول پیامک


درگاه پرداخت

هتل‌هایی که به ما اعتماد کردند

آنچه مشتریان می‌گویند

ما در تمامی این ۱۲ سال فعالیت در حوزه وب تمام تلاشمان را در جهت رضایت مشتریان به کار برده ایم و همیشه تلاش کرده ایم که تمامی فعالیت هایمان در راستای رضایت مشتری باشد .
 • کاظم یزدی نژاد
  با توجه به وجود امکانات مورد نیاز در زمینه اینترنت اکانتینگ از جمله ایجاد محدودیت و میزان دسترسی و مصرف پهنای باند هر یوزر، گزارش گیری های مختلف و مناسب، سیستم cache کاربردی و همچنین اتصال به سیستم هتل داری جهت ساخت اتوماتیک نام کاربری و رمز عبور متناسب با اطلاعات میهمان، سیگما اکانتینگ نرم افزاری مناسب و خوب جهت استفاده در هتل ها می باشد. در ضمن این شرکت از پشتیبانی خوبی برخوردار می باشد.
  کاظم یزدی نژاد
  مدیر IT هتل اسپیناس
 • امیر میرنقیان
  در دنیای عصر ارتباطات داشتن استراتژی مدیریتی در استفاده بهینه از اینترنت یک فرصت طلائی در بالابردن کیفیت و صرفه جوئی موثر در هزینه است که هر سازمانی به آن بصورت یک اولویت باید بپردازد . شرکت مهندسی آتی نگر درصنعت هتلداری یکی از همین دستاوردهاست.
  امیر میرنقیان
  مدیر IT

سوالات متداول

پاسخ سوالات شما

خیر. این امکان وجود دارد که از اکانتینگ ابری (Cloude) استفاده شود و نرم افزار سیگما بر روی سرورهای موجود در شرکت آتی نگر نصب شده و نگهداری شود.در این حالت در هزینه های مربوط به خرید سرور جهت راه اندازی سامانه صرفه جویی شده و مسئولیت های مربوط به نگهداری آن بر عهده پیمانکار خواهد بود.

بله. چون به صورت وب سرویس میباشد این امکان وجود دارد تا با هر نرم افزاری متصل شود.

بله.با توجه به اینکه نرم افزار سیگما امکان محاسبه مصرف اینترنت به صورت حجمی، زمانی و ریالی دارد و امکان برقراری ارتباط با نرم افزارهای هتلداری را دارد میتوان مصرف هر کاربر را برا روی صورت حساب نهایی محاسبه کرد.

بله. در صورت خرید ماژول پرداخت الکترونیک  و وجود درگاه بانکی این امکان وجود دارد که کاربر از طریق صفحه کاربری اختصاصی خود ترافیکی مصرفی خود را انتخاب و خریداری نماید.

یکی از راه های ارائه اطلاعات کاربری زمانی است که مسافر به رزروشن مراجعه میکند می تواند اطلاعات کاربری خود را دریافت کند.

بله.میتوان با انجام تنظیماتی بر روی صفحه هات اسپات و تنظیم کوکی کاربر با وارد کردن اطلاعات خود برای بار اول از دفعات بعد بدون تایپ یوزر و پسور خود، فقط Log in کند.

میتوان در زمان بروز مشکلات ضروری، با عقد قراردادهای پشتیبانی مخصوص و هماهنگی از قبل از طریق پشتیبانی آنلاین و یا تماس با کارشناسان فنی به رفع مشکلات پرداخت.

بله.در صورتی که از شرکت های اصلی ارائه اینگونه خدمات مانند رهیاب، مکفا و …،خریداری شده باشد این امکان وجود دارد و در صورتی که از شرکت غیر از شرکت های اصلی خریداری شده باشد با دریافت هزینه ای جداگانه به ضورت انحصاری کدنویسی کرد.